Frica de apă nu reprezintă un obstacol

Frica de apă nu reprezintă un obstacol

IMG-20200802-WA0017

IMG-20200802-WA0017Frica de apă nu reprezintă un obstacol pentru a nu învață copilul sa înoate. Copiii obișnuiți de mici cu apa, pe masura ce cresc, învață să se bucure de ea. Fiecare lecție este special creată  în funcție de experiența anterioară și atitudinea fata de înot. Inițial îi lăsăm pe cei mici să se familiarizeze cu apa, pe marginea piscinei, făcând exerciții simple, pentru a prinde încredere, apoi cu ajutorul baghetelor, centurilor, aripioarelor pentru brațe, intrăm treptat în apă. Suntem permanent lângă ei, cu răbdare și perseverență, îi susținem de fiecare dată data cand au nevoie de ajutor, îi ajutăm să învingă teama de apă prin joacă . Pe măsură ce înotul este deprins, crește capacitatea de coordonare, forța, rezistența, capacitatea de a respira. Alături de echipă noastră cei mici capătă abilități motrice și învață să înoate.   #invatasainoticorect#invatadelacampioni#invingefricadeapa#cezarbadita#inotenergyclub#invatacunoi#

Te-ar mai putea interesa